Strona 1 z 2
  1  2  Następna >
Od 2005 roku w Jastarni istnieje molo spacerowe o długości 120 metrów i jest miłym miejscem spacerowym.
38

Muzeum "Pod Strzechą" jest w prywatnych rękach Juliusza Strucka, który przez lata gromadził wychodzące z użycia rybackie sprzęty. Pan Juliusz oprowadza po muzeum opowiadając bardzo ciekawe historie z życia kaszubskich rybaków, demonstrując przy tym sposoby używania poszczególnych rzeczy.
1

Jastarnia jest dużą miejscowością letniskowa położona w centrum Półwyspu Helskiego. Jest istotnym ośrodkiem rybołówstwa morskiego. Miasto wraz z okolicą stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
2

Plaże szerokie, piaszczyste, zlokalizowane od strony morza (do nich z miasta idzie się przez żywiczny, sosnowy las na pasie wydm), jak i od strony zatoki (tu można wypożyczyć sprzęt wodny, działa szkoła windserfingu).
117

Windsurfing to wspaniała forma aktywnego wypoczynku. Każdy kto lubi wodę i wiatr powinien spróbować surfowania na desce z żaglem. Bardzo dobrym miejscem do tego jest Mierzeja Helska z Zatoką Pucką - płytka woda, mała fala.
6

Imponującym obiektem Jastarni jest port, który został zbudowany w 1926 r. dla potrzeb ryboustwa. Zachodnią jego część wykorzystują kutry, łodzie rybackie i statki żeglugi przybrzeżnej, w części wschodniej mieści się ośrodek żeglarstwa sportowego i baza płetwonurków. Utwardzony plac jest dogodnym miejscem zimowania jachtów.
4218

Ciekawym obiektem jest latarnia morska w kształcie regularnego stalowego walca, o wysokości 13,3 m i średnicy 1,6 m.
31

Od Kuźnicy (w przyszłości od Władysławowa) po Juratę wiedzie przepiękna rowerowa stegna (16km.).
5

Kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z 1931 r. usytuowany jest w centrum Jastarni.
9

Kapliczka ku czci św. Rozalii wybudowana została w 1883 r. w podzięce za opiekę nad mieszkańcami w czasie epidemii dżumy w latach 1707-11. Rokrocznie odbywa się procesja z jastarnickiego kościoła do kapliczki.
2

Strona 1 z 2
  1  2  Następna >

wladyslawowo.org

wczasy we Władysławowie

ustroniemorskie.org

wczasy w Ustroniu Morskim

kuznica.eu

wczasy w Kuźnicy

chalupy.com

wczasy w Chałupach

ostrowo.eu

wczasy w Ostrowie


©  2003 - 2024   www.jastarnia.eu - noclegi na morzem na wczasy w Jastarni - wakacje w Jastarni

piątek, 19 lipiec 2024r. 05:11:42, online: (0/2), 11 ms