Od 2005 roku w Jastarni istnieje molo spacerowe o długości 120 metrów i jest miłym miejscem spacerowym.
Muzeum "Pod Strzechą" jest w prywatnych rękach Juliusza Strucka, który przez lata gromadził wychodzące z użycia rybackie sprzęty. Pan Juliusz oprowadza po muzeum opowiadając bardzo ciekawe historie z życia kaszubskich rybaków, demonstrując przy tym sposoby używania poszczególnych rzeczy.
Jastarnia jest dużą miejscowością letniskowa położona w centrum Półwyspu Helskiego. Jest istotnym ośrodkiem rybołówstwa morskiego. Miasto wraz z okolicą stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Plaże szerokie, piaszczyste, zlokalizowane od strony morza (do nich z miasta idzie się przez żywiczny, sosnowy las na pasie wydm), jak i od strony zatoki (tu można wypożyczyć sprzęt wodny, działa szkoła windserfingu).
Windsurfing to wspaniała forma aktywnego wypoczynku. Każdy kto lubi wodę i wiatr powinien spróbować surfowania na desce z żaglem. Bardzo dobrym miejscem do tego jest Mierzeja Helska z Zatoką Pucką - płytka woda, mała fala.
Imponującym obiektem Jastarni jest port, który został zbudowany w 1926 r. dla potrzeb ryboustwa. Zachodnią jego część wykorzystują kutry, łodzie rybackie i statki żeglugi przybrzeżnej, w części wschodniej mieści się ośrodek żeglarstwa sportowego i baza płetwonurków. Utwardzony plac jest dogodnym miejscem zimowania jachtów.
Ciekawym obiektem jest latarnia morska w kształcie regularnego stalowego walca, o wysokości 13,3 m i średnicy 1,6 m.
Od Kuźnicy (w przyszłości od Władysławowa) po Juratę wiedzie przepiękna rowerowa stegna (16km.).
Kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny z 1931 r. usytuowany jest w centrum Jastarni.
Kapliczka ku czci św. Rozalii wybudowana została w 1883 r. w podzięce za opiekę nad mieszkańcami w czasie epidemii dżumy w latach 1707-11. Rokrocznie odbywa się procesja z jastarnickiego kościoła do kapliczki.